Classic jaguar cz

Menu

Brzdové kotouče EBC a Rossini

ebc

Brzdové kotouče EBC a Rossini jsou spolu s výběrem kevlarových a keramických destiček velmi výrazným zlepšením pro každý vůz. Většina majitelů vozů se zajímá o zrychlení, výkon, maximální rychlost. Málokoho ovšem zajímá jeden z nejpodstatnějších parametrů – jak rychle vůz zastaví? Rozdíl až 13 metrů, neb o 40% zkrácení brzdné dráhy, který tyto komponenty nabízejí, v mnohých případech znamená rozdíl mezi životem a smrtí. Tisíce lidí ročně se po celém světě zabije či těžce zraní jenom proto, že o pár metrů nedobrzdili.

Kromě těchto životně důležitých funkcí též tyto komponenty atraktivně vypadají a velmi přispívají ke vzhledu vozu. Zejména tam, kde jsou vozy vybaveny litými či drátěnými koly s otevřeným designem. Brzdové destičky EBC nevytváří opotřebením žádný agresivní prach, který se jinak běžně usazuje na kolech a je těžko odstranitelný.

Děrované a drážkované kotouče ve standardní výbavě jsou výsadou pouze několika málo špičkových modelů prestižních značek. Naprostá většina i jinak luxusních a velmi dobře vybavených vozů je osazena „obyčejnými“ hladkými kotouči. Tento druh kotouče má tendence k nerovnoměrnému opotřebení, při silném zatížení často selhává (fading). Standardní brzdové destičky jsou ke kotoučům velmi nešetrné, opotřebením vzniká černý prach ulpívající na kolech. Na destičkách i kotoučích se vytváří lesklá skelná vrstva snižující výkon.

Sortiment nabízených kotoučů a destiček je dostupný snad pro všechny myslitelné značky vozů od padesátých let po současnost. Zejména pro těžší a výkonné vozy jako Audi, BMW, Mercedes, Jaguar apod. je tato výbava výrazným vylepšením a zvýšením bezpečnosti. Nezanedbatelný je též mimořádný estetický účinek. Kompletní sortiment Rossini a EBC je samozřejmě nabízen např. i pro vozy Škoda Octavia, Superb a další.

Nové destičky jsou opatřeny speciální vrstvou pro záběh, která rychle odstraní zinkovou vrstvu na pracovní ploše disku a upraví jeho povrch pro optimální účinnost. V případě použití nových destiček na starší kotouč též přerovná jeho plochu.

Ceny těchto špičkových produktů jsou většinou nižší neb srovnatelné s cenami originálních dílů.


Brzdy:
  • ebc Turbo Groove Disc Turbo Groove Disc - speciálně drážkované sportovní kotouče. Široké drážky probíhají až na vnější okraj kotouče a odvádějí prach a plyny vznikající při brzdění. Současně přivádějí vzduch mezi kotouč a destičky pro lepší chlazení. Kotouče jsou pozinkovány. Potah zlatým zinkem je chrání v místech mimo funkční plochu destiček. Zabraňuje známému reznutí vnějších okrajů a středů kotoučů. Kotouče jsou kromě drážkování opatřeny ještě děrováním, které ale není provedeno skrz celou tloušťku. Toto děrování nadále přispívá k dalšímu odvádění brzdných plynů a zároveň zaručuje stabilitu kotoučů a rovnoměrné opotřebení destiček. Vzhledem k vysoké samočistící schopnosti jsou velmi vhodné pro Off-road vozy.
  • ebc Black-Dash Disc Black-Dash Disc – nejnovější inovace EBC. Kotouče jsou opatřeny specální vysoce lesklou černpuEPF vrstvou, která představuje milník v ochraně proti korozi a zaručuje, že v místech mimo pracovní plochu destiček zůstane neporušena po celou dobu životnosti disku. Speciální design drážkování umožňuje rovnoměrné opotřebení disku i destiček a absolutně tichý provoz.
  • ebc Rossini Rossini kotouče - děrované a drážkované kotuče pro veškeré vozy v nejvyšší kvalitě; výrazně vyšší než originální výbava. Vyrábějí se z ušlechtilé ocelové slitiny, legované karbonem. manganem, molybdenem, chromem a titanem, přesně vyvažované, ve výrobních tolerancích 15 mikronů. Odpovídají a kvalitou překračují všechny platné normy a předpisy. Unikátní technolgie, design, výkon a bezpečnost. Vyšší životnost a odolnost proti nerovnoměrnému opotřebení. Přes 9000 typů pro většinu vozů v Evropě, USA a Asii. Nejvyšší ohodnocení v testech kvality – Sundy Times, Daily Telegraph, Auto Express, AutoCar. Doporučováno též v novějších vydáních dílenských manuálů Haynes.
Obložení:
  • destičky Greenstuff Greenstuff - kevlar-aramidové sportovní obložení s výrazným zlepšením brzdného výkonu oproti originální výbavě daného vozu. Netvoří agresivní prach ulpívající na kolech. Stejnoměrná účinnost je garantována od studena až do 650°C, brzdná dráha až o 9 m kratší.
  • destičky Redstuff Redstuff – keramické obložení je dalším zlepšením pro rychlé a těžké vozy. Též u tohoto obložení nevzniká opotřebením žádný agresivní prach. Brzdná dráha se oproti originálnímu vybavení zkracuje až o 13 m (měřeno z rychlosti 160 km/hod), výkon zůstává konstantní až do 750 °C.
  • Yelowstuff – Top produkt, perfekní řešení pro závody i silniční použití. Vynikající vlastnosti již za studena, účinné až do 900 °C. Progresivní účinek – čím větší síla na brzdový pedál, tím více se tyto obložení zakousne. Yelowstuff destičky byly v testu Maxpower vyznamenány jakožto nejlepší produkt pro sport a silnici.

Generovaná postranní fotogalerie